Popis relaxačného kresla

Relaxačné kreslá TV sú neoddeliteľnou súčasťou interiérov a obývacích izieb osôb všetkých vekových kategórií. Jedná sa o mechanicky polohovateľné kreslá, ktoré sú pohodlnejšie než klasická kresla či sedacie súpravy. Majú dostatočne dlhú chrbtovú opierku, čo ocenia predovšetkým osoby vyššej postavy.

Hlavnou funkciou moderných relaxačných kresiel TV je zabezpečiť svojim užívateľom pohodlie a komfort, či už pri sledovaní televízie, počúvaní hudby či odpočinku pri čítaní knihy.

Jedná sa o relaxačné kreslá, ktorá sa prispôsobí Vašim potrebám. Možno si napolohovať nožnú opierku a chrbtovú opierku. Pri polohovanie chrbtovej opierky sa mierne nadvihne sedák pre dosiahnutie relaxačnej polohy.

Relaxačné kreslá polohovacie

 

Výhody, ktoré ponúka relaxačné kreslá tv

  • maximálne pohodlie
  • polohovateľnosť nožnej opierky a opierky chrbta
  • vhodné pre dlhodobé sedenie
  • dostatočne vysoká chrbtová opierka
  • môže mať funkciu vyhrievania a vibračná masáž - podľa modelu
  • hojdacie a otočné kreslo - podľa modelu
  • príjemné na dotyk

 

Princíp mechaniky relaxačného kresla

Zatiahnutím za páčku (obr. 1), ktorá sa nachádza na boku kresla, sa nadvihne opierka nôh (obr. 2). S touto opierkou môžete následne miernym tlakom voľne pohybovať smerom dolu. Rovnakým pohybom, teda slabým tlakom vášho chrbta, možno polohovať tiež chrbtovú opierku (obr. 3). Počas vysunutie nožnej opierky a pri polohovanie chrbtovej opierky dochádza k nakloneniu sedáku pre dosiahnutie relaxačné polohy (obr. 4).

Princíp polohovanie kreslá relaxačného a kreslá TV

 

Funkcie relaxačných kresiel

Relaxačné kreslá podľa modelu môžu mať niekoľko funkcií: hojdania(H), otáčania(O), vyhrievanie s vibračnou masáži(MS). Napríklad model MD-18/3-OH-MS = relaxačné kreslo otočné, hojdacia s vyhrievaním a masáži.

Hojdacie kreslo

Pohodlné kreslo s hojdacia funkcií ponúka mierny pohyb kresla dopredu a dozadu. Nejedná sa o klasické hojdacie kreslo s veľkým rozsahom hojdania. Hojdania nefunguje pri vysunutej nožnej opierke. Funkciu hojdania je možné trvale zablokovať pomocou blokátora.

Otočné kreslo

Relaxačné kreslo možno otáčať v plnom rozsahu teda o 360°.

Otočné relaxačné kreslo o 360 stupňov.

Vyhrievanie a vibračná masáž kreslá

Prostredníctvom ovládača si možno individuálne zapnúť vyhrievanie alebo vibračnú masáž. Vyhrievanie sa automaticky po 20-tich minútach vypne.

Ovládanie u relaxačného kresla a popis ovládače

U vibračnej masáže si nastavíte intenzitu v dvoch stupňoch, štýl vibračné masáže a zvolíte si oblasť pre masáž.

Relaxačné kreslo s vibračnou masáži

 

Polohovacie relaxačné dvojkreslo

Polohovacie dvojkreslo umožní sedenie pre dve osoby. Možno si samostatne napolohovať jedno kreslo do polohy ležmo a druhé do polohy v sede, teda polohovanie oboch časti Dvojkreslo je nezávislé.

 

Princíp polohovanie dvojkresla

Princíp polohovanie je rovnaký ako u normálnych jednodielnych polohovacích kresiel. Na každej strane je umiestnená páčka pre napolohovanie kresla.

Možnosti polohovania TV relaxačného dvojkreslo.