Prečo masážne kreslo

Masážna kreslá pre dokonalú relaxáciuMasážne kreslá sú vynikajúcim pomocníkom pre chvíle relaxácie a odpočinku. Masáž je veľmi realistická a uspokojí všetky Vaše požiadavky. Ovládanie je plne elektrické pomocou diaľkového ovládača. Jedným stisnutím tlačidla si Vás masážne kreslo zmeria a zaistí masáž presne pre Vašu postavu. Nechajte sa hýčkať v luxusných masážnych kreslách spoločnosti MADdiamond

Ponúkame ako lacná masážne kreslá do domácnosti, tak luxusné masážne kreslá pre najnáročnejších užívateľov.

Co nabízí masážní křeslo

 • hlbokú relaxáciu, zníženie stresu a únavy
 • zmiernenie svalového napätia a stuhnutosti
 • lepší obeh krvi a lymfatických tekutín
 • zníženie krvného tlaku
 • masáž celého tela
 • bodová masáž (masáž určitej časti chrbta)
 • rôzne masážne techniky (shiatsu, hnetenie a ďalšie)
 • individuálne nastavenie masáže (rýchlosť, intenzita)
 • masáž v pohodlí Vášho domova
 • masáž pre celú rodinu a priateľov
 • relaxácia kdekoľvek bez časového obmedzenia
 • masáž na mieru pomocou manuálneho nastavenia
 • niekoľko prednastavených programov
 • komfort a pohodlie predovšetkým
 • luxusný doplnok pre domácnosť

Kreatívna 3D masáž chrbta

Tento spôsob masáže je výnimočný svojim prevedením. Tradičná masáž umožňuje vyvíjať tlak na masážne body iba zo strany na stranu. Kreatívna 3D masáž je však o krok na pred a dokáže vyvinúť pohyb, ako hore a dole, tak smerom do chrbta a od chrbta. Aj tu je samozrejmé individuálne nastavenie masáže, teda jej hĺbky. Odporúčame zvoliť v prvých krokoch jemnejší tlak a neskôr intenzitu zvyšovať - s týmito krokmi tak zmienená metóda nahradí účinky tradičnej masáže. Masážne hlavy sú svojim pôsobením na jednotlivé body napríklad schopné podporiť krvný obeh a dodať tak vitalitu celému telu a tým pôsobiť proti toľko nežiadúcemu ochabovaniu svalov.

3D masážna technológie

Tlak masážnych hlavíc na telo. Na prvom obrázku je možné vidieť tlak hlavíc na ramená a šiju. Na druhom obrázku je znázornený tlak hlavíc do tela v oblasti chrbta.

Masážne kreslo ponúka rôzne masážne techniky 

Kvalitné masážne kreslá ponúkajú niekoľko masážnych techník, ktoré sa počas automatického programu vystriedajú. V manuálnom režime si môžete nastaviť ľubovoľnú masážne techniku a tou sa nechať masírovať. Automatické programy sa líšia v prednastavenej dobe masáže a intenzite. Rozdiel medzi jednotlivými programami je v časovej postupnosti jednotlivých úkonov kresla. Hnetenie programu č. 1 začne skôr ako pri programe č.2. Každý program je nastavený inak, ale vždy sú v ňom naprogramované všetky funkcie, ktorými je masážne kreslo vybavené. Výnimkou sú programy zamerané na konkrétnu oblasť tela.

Shiatsu masáž

Shiatsu masážShiatsu masážna technika v preklade znamená "tlak prstami" a je skutočne založená na dávnej čínskej metóde, ktorá je už po tisícročia spoľahlivým pomocníkom od bolesti tela. Je založená na stimulovanie hlavných tlakových bodov ľudského tela a dokáže tak svojim pôsobením zmierniť, alebo dokonca odbúrať svalové napätie a stuhnutosť, ktoré môžu spôsobovať napríklad bolesti hlavy, bolesti v krížoch a pod.

Klepanie

Masážna technika Flap - poklepová masážIntenzívne, dôkladné a svieže odbúranie stresu, únavy a svalovej stuhnutosti zaručí masážna metóda klepanie, ktorá svojou hybnosťou opäť uvoľní a prekrví potrebné miesta Vášho tela.

Hnetenie

Masáž ramien - masážna technika ShoulderTechnika hnetenia je schopná stláčaním intenzívne stimulovať dôležité body na tele. Pôsobí plošne a Vám sa tam dostane maximálneho uvoľnenia bez nepríjemných pichľavých dotykov a dosiahnete tak vytúženého odstráneniu napätia svalov a stuhnutosti. Vami nastavená rýchlosť bude zárukou dokonalej masáže šité priamo na Vás.

Súčasné hnetenia a prevaľovanie

Masáž ramien shoulder a hnetenie kneadPri tejto technike sa o Vás starajú hneď dva páry masážnych hlavíc. Sústredenie masáže prechádza k ramenám, ktoré bývajú podľa skúseností najviac stuhnutá a bolestivá. Hnetenie daných bodov v smere od zhora nadol zbavujú únavy aj bolesti. Z výskumov vyplýva aj odporúčanie, aby najväčší uhol medzi masážnymi bodmi bol 40 ° - aj toto samozrejme masážne kreslo zastáva a Vy si nielenže doprajete príjemnú relaxáciu, ale zároveň má táto technika priaznivý účinok na najhlbšie bolesť.

Hnetenie a klepanie

Masážna technika prevaľovanie Knead a FlapTento spôsob masáže kombinuje hĺbkovú a intenzívnu uvoľňujúci stimulácia Vašich svalov. Odstráni napätie a stuhnutosť spôsobenú přesezením, únavou, nedostatkom či naopak nadbytkom pohybu. Dokáže tak opäť nabudiť telesnú schránku a stimulovať Vášho ducha pre ďalší deň. Táto technika masáže priaznivo povzbudzuje krvný obeh a napomáha k tvarovaniu svalov.

Rolling - masážne valčeky sa pohybujú hore a dole

Masážna technika roztieracia a preťahovaciaTáto funkcia je nepostrádateľná pre masážne kreslá. Masáž je základnou vlastnosťou masážneho kresla. Masážne hlavice prechádzajú pomaly chrbtovú oblasť a pozvoľna uvoľňujú nadbytočný tlak, stimulujú nervy a celkovo znižujú náchylnosť k ochoreniu.

Vibračná alebo tiež oscilačná masáž

Stará sa o celkové uvoľnenie. Vibračná masáž vyháňa únavu a ťažkosť. V polohe ležmo sa prejavuje ergonomicky vhodný tvar masážneho kresla. Intenzitu vibrácií je možné individuálne nastaviť, jemné oscilácie prebiehajú ako príjemné vlny vaším telom.

Vzduchová masáž

Komplexná masáž celého tela u masážneho kreslaPočas tejto masáže dochádza k striedaniu tlakov od vzduchových vankúšikov. Podľa mnohých odborných štúdií na zdravie a pohyb sa zistilo, že práve 10 000 krokov za deň je dostačujúce pohyb pre pozitívne ovplyvnenie zdravia. V skutočnosti je toto číslo pre väčšinu ľudí oveľa menšie. Vzduchová masáž podporuje krvný obeh a příznivně ovliňuje rytmus srdca.

Reflexná masáž na chodidlá

Terapia je založená na reflexných bodoch na chodidlách, ktoré zodpovedajú daným orgánom nášho tela. Každý reflexné bod je zakončením reflexné (nervové) dráhy, ktorá začína napríklad v mozgu, prechádza danými orgánmi a končí na našom chodidle. Reflexná terapia u masážneho kresla je vykonávaná rotujúcimi masážnymi valčekmi, ktoré masírujú reflexné body na chodidlách.

Odkaz na interaktívnu mapu reflexných bodov od Jaroslava Uhry

Reflexné body chodidla - masážne kreslo

Špeciálna poloha Zero Gravity (Nulová gravitácia)

Prevratný koncept uplatnený u najmodernejších masážnych kresiel. Jedná sa o také nastavenie polohy kresla, kedy sú nohy cca o 20 cm vyššie než hlava. Polohu na chrbte s pokrčenými kolenami vybrala americká vesmírna agentúra NASA ako polohu, v ktorej môžu astronauti najľahšie znášať záťaž mnohonásobného preťaženia pri štarte rakety, a nazvala ju polohou nulovej gravitácie.

Masážne kreslo v polohe zvanej ZERO GRAVITY

Dôvod, prečo je práve táto pozícia prínosom ako pre kozmonautov vo štartujúce vesmírnej lodi, tak pre bežného človeka v priebehu masáže, je v oboch prípadoch rovnaký - práve v tejto polohe je najlepšie rozložená váha tela a najrovnomernejšie (a zároveň aj najmenej) zaťažuje chrbticu. Princípom je rozložiť váhu tela skôr na povrch chrbta a na chrbtové svaly, než na samotnú chrbticu. Ak nie je chrbtica nikde zaťažená príliš, má najlepšie podmienky na oddych, regeneráciu a revitalizáciu.

Zvýšenie nôh nad úroveň srdca pomáha odtoku žilovej krvi z tejto časti tela (inak ju musí srdce a svaly na nohách pumpovať proti zemskej príťažlivosti), čím uľavuje od opuchov a pocitu ťažkých nôh.