Ako si vybrať masážne kreslo

Neviete si rady pri výbere masážneho kresla? Nedokážete sa zorientovať v jednotlivých typoch masážnych kresiel? Potrebujete poradiť a všetky eshopy Vám poskytnú iba informácie z ich webových stránok, ktoré Vám do telefónu čítajú? Obráťte sa na nás a my Vám poradíme. Malým ťahákom pre Vás môže byť tento článok, kde nájdete základné informácie a návody pre výber vhodného masážneho kresla. Ďalej poradíme, ako kreslá fungujú a aké majú funkcie.

Pred samotnou kúpou je potrebné si uvedomiť:

  • k čomu bude masážne kreslo využívané
  • pre koho je určené
  • čo by malo spĺňať a čo očakávate
  • cena

Masážne kreslá sa dajú rozdeliť do troch skupín

Kreslá pre komerčné využitie

Masážne kreslá určené pre komerčné využitie slúži pre klientov nákupných centier, hotelov, letiskových hál a rôznych verejných priestorov. Tieto masážne kreslá ponúkajú základné funkcie s minimálnym príslušenstvom. Neumožňujú masáž chodidiel a lymfatickú masáž rúk, pretože sa tieto časti môžu ľahko poškodiť a demontovať. Kreslá ku komerčnému využitiu sa vyrába prevažne v univerzálnej čiernej farbe.

Kreslá pre domáce využitie

Masážne kreslá pre domáce využitie sa rozdeľujú do niekoľkých kategórií od základných, až po profesionálnych masérov. V našej ponuke nájdete tieto masážne kreslá pod označením MD-A, MD-B a MD-L. Hlavný rozdiel medzi nimi je v ich veľkosti, funkciách, ktorými disponujú a pohodlnosti poskytované masáže. Masážne kreslá pre domáce využitie možno tiež využívať pre komerčné účely.

SPA masážne kreslá

Masážne kreslá SPAvýhradne určené do kozmetických salónov. Oproti klasickým kreslám ponúka navyše vodná masáž nôh.

Základný popis masážneho kresla

Nižšie je uvedené, čo všetko môže masážne kreslo ponúknuť. Je však nutné podotknúť, že nie všetky kreslá obsahujú tieto funkcie a záleží vždy na danom type.

Masáž ramien

Vzduchová masáž. Len u luxusných masážnych kresiel.

Ovládanie

Ponúka ako automatické programy, tak manuálne nastavenie.

Masáž sedacích partií

Vzduchovú masáž, vibračná masáž a niektoré kreslá sú vybavené aj naklápacím mechanizmom.

Masáž lýtok

Vzduchová masáž s možnosti nastavenia intenzity.

Masáž chodidiel

Vzduchová masáž, masáž chodidiel masážnymi valčekmi.

Masáž hlavy

Vzduchová masáž čela a zátylku. Opäť len u masážnych kresiel najvyšších tried.

Masáž chrbta

Masážne valčeky pohybujúce sa v celej dĺžke chrbtovej opierky. Rôzne masážne techniky.

Masáž rúk

Vzduchová masáž podľa typu ponúka masáž od končekov prstov až po ramená.

Vyhrievanie

Možnosť vyhrievania nožnej opierky, sedadla i chrbtovej opierky.

Masáž podľa hudby

Počúvajte obľúbenú hudbu a doprajte si masáž v jej rytme.

Ako si vybrať masážne kreslo

Polohovanie masážnych kresiel

Masážne kreslá vyzerajú vo východzí polohe vždy ako klasické kreslo. Kreslá ponúkajú synchronizované aj nesynchronizované polohovanie. U nesynchronizovaného polohovanie si môžete zvlášť nastaviť polohu chrbtovej opierky a zvlášť polohu nožnej opierky. Pre dosiahnutie ešte väčšieho pohodlia ponúka niektoré modely polohovanie aj sedáka = tzv. Funkcia ZERO GRAVITY (nulová gravitácia). Každé masážne kreslo možno pomocou tlačidla napolohovať skoro až do vodorovnej polohy. Chrbtová opierka je polohovateľná aj do uhla 170 ° a nožnú opierka až do uhla 90 °.

Polohovanie masážneho kresla

Polohovanie sedadla - poloha ZERO GRAVITY (Nulová gravitácia)

Masážne kreslá s funkciou Zero Gravity ponúkajú polohovanie celého tela. Polohuje sa ako chrbtová opierka a opierka nožný, tak zároveň aj sedák. Pri polohovaní sedáka sa naklápa celé kreslo do polohy Zero Gravity. Akonáhle sa masážne kreslo napolohuje do polohy Zero Gravity, je možné následne ľubovoľne dopolohovat chrbtovú a nožnú opierku. Vďaka polohe Zero Gravity dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy tela na celý chrbát pre dosiahnutie najlepších podmienok pre oddych a regeneráciu tela.

Polohovanie sedáku polohoa Zero Gravity

Masážne kreslo a jeho možnosti

Jedná sa o popis základných častí masážneho kresla s popisom a zobrazením rozdielov medzi najlacnejšími masážnymi kreslami, strednou triedou a triedou najvyššie.

Chrbtová opierka

Veľkosť chrbtovej opierky je daná typom masážneho kresla. S typom masážneho kresla je rozdielne aj polstrovanie medzi chrbtom a masážnymi hlavicami. Polstrovanie môžete ubrať - masáž bude agresívnejší, alebo naopak pridať pre zjemnenie masáže.

Masáž chrbta u masážneho kresla prebieha pomocou štyroch masážnych hlavíc, ktoré vykonávajú rôzne masážne techniky. Masážne techniky u masážneho kresla sú opísané v článku Prečo masážne kreslo

Jemnejšie masáž s polstrovaním hlavy Agresívnejšie masáž bez polstrovania

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je pohodlnosť. Tá je ovplyvnená veľkosťou chrbtovej opierky a polstrovaním. Pre väčšie alebo vyššiu postavu (180cm a viac) odporúčame zvoliť masážne kreslá od MD-A08 vyššie, teda od nejakých 50 tisíc a viac. Tieto masážne kreslá sú čo do šírky a veľkosti chrbtovej opierky na úrovni luxusných masážnych kresiel a sú vhodné pre najvyššie postavy.

Nožná opierka čiže podnožka

Masážne kreslá ponúkajú rozdielne podnožky. Základné modely masáž chodidiel neponúkajú. Túto funkciu poskytujú až masážne kreslá strednej a vyššej triedy. U tých luxusnejších možno využiť tiež vyhrievanie. Nižšie sú vyobrazené tri typy podnožiek.

1. Podnožka s masážou lýtok - prevažne u komerčných a základných kresiel.

Zo základných modelov tento typ podnožky majú iba dve kreslá a to lacné masážne kreslo MD-A09, ktoré je vyobrazené na obrázku a potom najlacnejší masážne kreslo MD-Y03. Tento typ podnožky majú všetky nami ponúkané kreslá pre komerčné využitie.

Najlacnejšie masážne kreslo v základnej polohe Najlacnejšie masážne kreslá a masáž lýtok Maximálna poloha podnožky u najlacnejšieho kreslá

2. Nožná opierka s masážou lýtok a chodidiel.

Tento typ nožnej opierky nájdete spravidla u strednej triedy masážnych kresiel ako je napríklad najpredávanejší masážne kreslo do domácnosti v pomere cena / výkon MD-A28. V maximálnej polohe nožnej opierky nedochádza k masáži chodidiel. Masážne kreslá s týmto typom nožnej opierky neponúka na chodidlách masáž rotujúcimi valčekmi.

Masážne kreslo v základnej polohe Napolohovanie nožné opierky Maximálny uhol nožné opierky

3. Nožná opierka s masážou lýtok a chodidiel, plus predĺženie tejto opierky

Posledný typ nožnej opierky ponúka masáž chodidiel pri všetkých uhloch jej polohovanie. Masáž chodidiel je zaistená zachovaním rovnakého kolmého uhla náklonu spodnej časti opierky voči vrchnej, viď obrázok. Možnosť predĺženia nožnej opierky slúžia k pohodlnému natiahnutie Vašich nôh a ideálnemu prispôsobenie sa Vašej postave. Predĺženie spodnej opierky možno vykonať automaticky (tlakom nôh) či elektronicky.

Na chodidlách sa nachádza najviac akupresúrnych bodov preto masážne kreslá vyššej triedy ponúkajú špeciálne masáže na chodidlá pomocou rotujúcich valčeku.

Nožná opierka s masáži na chodidlá Masáž chodidiel rotujúcimi valčeky Prispôsobenie dĺžky u nožnej opierky

Podnožku s uzavretou časti pre chodidlá ponúka iba modely luxusné masážne kreslo MD-A600 Luxury a jeho novšie verzie luxusné masážne kreslo MD-A700 Luxury.

Lymfatická masáž rúk

Lacné masážne kreslá (MD-A09, MD-Y3) a všetky komerčné masážne kreslá bohužiaľ nedisponujú funkciou pre lymfatickú masáž rúk. Masážne kreslá pre komerčné využitie ho nemajú z dôvodu ľahkého odcudzenie či poškodenie.

Lymfatická masáž rúk u masážnych kresiel ponúka tri typy prevedenia. Každé vyhotovenie podrúčky umožňuje regulovať intenzitu (silu) masáže.

1. Prvý typom disponujú prevažne masážne kreslá strednej triedy a jedná sa o návleky na ruky.

Návleky ponúkajú masáž ako predlaktie, tak aj masáž ruky v oblasti ramena. Pre ľahké nasadenie sa návleky navliekajú pred zapnutím samotnej masáže.

Najlacnejšie masážne kreslo v základnej polohe Návleky na ruky pre masáž rúk Návleky na ruky

2. Druhým typom sú takzvané podrúčky, ktoré je možné pripevniť ku kreslu.

Opäť tu existuje niekoľko variantov prevedenia. Dlhšie podrúčka je pevne umiestnená k operadlu kresla a nemožno s ňou pohybovať (dochádza len k jej naklápanie spoločne s polohovaním chrbtovej opierky). Krátka podrúčka je síce pripevnená k operadlu, ale možno s ňou po operadle pohybovať. Môžete ju teda prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Druhy prevedenia sú vyobrazené na obrázkoch nižšie.

Masážne kreslo strednej triedy Dlhá podrúčka pre masáž rúk Podrúčka s nastaviteľným posunom

 

3. U tretieho typu je lymfatická masáž rúk, pevnú súčasti masážneho kresla a je umiestnená v bokoch kresla.

Veľkou výhodou je veľkosť bočné opierky, ktorá ponúka masáž od končekov prstov až po lakeť. Tento typ masáže ponúkajú len luxusné masážne kreslá. Lymfatická masáž rúk umiestnená v bokoch masážneho kresla a tak vynikne krásny a kompaktný dizajn celého kresla.

Luxusné masážne kreslo Lymfatická masáž rúk Masáž ramien

 

Sedák masážneho kresla

Sedák u masážnych kresiel je vybavený vzduchovou masážou v oblasti zadku a stehien. Väčšinou má zabudovanú aj vibračná masáž, u niektorých modelov ponúka aj vyhrievanie.

Masáž sedacích partií Vzduchová masáž sedacích partií

V závislosti na modeli je sedák vybavený masážou stehien aj zo strán. Ďalšie funkcie sedáka môžu byť automatické naklápanie a krúživý pohyb..

Masáž stehien a pohyblivý sedák

Masáž ramien

V oblasti ramien dochádza k masáži pomocou vzduchových airbagov, ktoré Vás počas masáže masírujú a zároveň v kombinácií s masážnymi hlavicami v chrbtovej oblasti dochádza k pretiahnutie. Ramené airbagy Vás pritlačia ku kreslu v oblasti ramien a masážne hlavice pomaly tlačí do chrbta aby došlo k docieleniu požadovaného pretiahnutie.

Vzduchová masáž ramien

Masáž ramien ponúkajú luxusné masážne kreslá ako masážne kreslo MD-L8000, MD-710, MD-A700 Luxury a MD-A600. Modely MD-L8000 a MD-A700 ponúkajú poloohovatelnou ramenné opierku a model MD-A700 naviac môže ramenné opierku úplne schovať a tak je vhodné aj pre osoby s širokými ramenami.

Ľahké ovldádání

Typ a rozsah ovládania je daný funkciami masážneho kresla. Najlacnejšie masážne kreslá majú základné ovládanie bez LED displeja. LED displej je súčasťou kresiel vyššej triedy a zobrazuje aktuálny priebeh masáže, napr. Kde sa nachádzajú masážne hlavice, ktorá masážna technika práve prebieha, koľko času zostáva do konca a mnoho ďalšieho. Najvyššia trieda masážnych kresiel môže ponúkať dotykové LCD displeje.

Jedným stlačením vybraného automatického programu začne celková masáž Vášho tela. Ak si chcete dopriať individuálnu masáž, tak aby zodpovedala Vašim aktuálnym potrebám, stačí si v oblasti manuálneho nastavenia zvoliť všetko potrebné. Možno si vybrať typ masáže, rýchlosť a intenzitu masáže či konkrétnu časť tela, ktorú chcete premasírovať.

Ovládanie masážneho kresla

Vyhrievanie pre uvoľnenie svalstva

Vyhrievanie je dané typom masážneho kresla. Niektoré masážne kreslá ponúkajú vyhrievanie v oblasti chrbta i nôh a niektoré iba v oblasti chrbta, kde je vyhrievanie najefektívnejší. Vyhrievanie nôh sa skvele hodia v chladnejších obdobiach. Masážneho kresla MD-A600 a MD-A700 Vám zahrejte chodidlá aj keď nemajú vyhrievanie nôh a to vďaka zakryté nožnej opierke.

Vyhrievanie nám pomáha uvoľniť stuhnuté svalstvo pre dosiahnutie intenzívnejšie masáže. Teplota 40 - 50 stupňov prehrieva chrbtové svalstvo a pomáha k odbúraniu stuhnutosti a bolesti. Telo prijíma dlhovlnné infračervené žiarenie veľmi ľahko. Žiarenie navyše prehrieva organizmus do hĺbky, čím zvyšuje obranyschopnosť a podporuje metabolizmus.

Vyhrievanie chrbtovej oblasti

S hudbou ešte lepší relaxácie

Masážne kreslá sú vybavené vstupom pre flashdisk alebo 3,5mm jack konektorom pre pripojenie cez mediálne zariadenia ako telefón, tablet alebo mp3 prehrávač. Po zapojení sa automaticky načíta a spustí hudba, ktorú môžete počúvať v slúchadlách alebo v zabudovaných reproduktoroch. Slúchadlá sú vždy súčasťou balenia.

Vypočujte si obľúbenú hudbu a doprajte si maximálny pôžitok z relaxácie.

Počúvanie hudby počas masáže

Masážne kreslo automaticky rozpozná rytmus pesničky a nastaví synchronizovanie s masážou.

JADE projektor

Niektoré masážne kreslá sú vybavené ručným Jade projektorom, ktorý vyžaruje infračervené tepelné žiarenie a pokladá sa na bolestivé miesta. Preukázané sú jeho liečivé účinky a navyše uvoľňuje stuhnuté svalstvo.

Tepelný Jade projektor