Popis mechanicky polohovateľných kresiel

Relaxačné kreslá TV sú neoddeliteľnou súčasťou interiérov a obývacích izieb osôb všetkých vekových kategórií. Jedná sa o mechanicky polohovateľné kreslá, ktoré sú pohodlnejšie než klasická kresla či sedacie súpravy. Majú dostatočne dlhú chrbtovú opierku, čo ocenia predovšetkým osoby vyššej postavy.

Hlavnou funkciou moderných relaxačných kresiel TV je zabezpečiť svojim užívateľom pohodlie a komfort, či už pri sledovaní televízie, počúvaní hudby či odpočinku pri čítaní knihy.

Jedná sa o relaxačné kreslá, ktorá sa prispôsobí Vašim potrebám. Možno si napolohovať nožnú opierku a chrbtovú opierku. Pri polohovanie chrbtovej opierky sa mierne nadvihne sedák pre dosiahnutie relaxačnej polohy.

Relaxační křesla polohovací

 

Výhody, ktoré ponúka relaxačné kreslá tv

  • maximálne pohodlie
  • polohovateľnosť nožnej opierky a opierky chrbta
  • vhodné pre dlhodobé sedenie
  • dostatočne vysoká chrbtová opierka
  • môže mať funkciu vyhrievania a vibračná masáž - podľa modelu
  • hojdacie a otočné kreslo - podľa modelu
  • príjemné na dotyk

Princíp mechaniky relaxačného kresla

Zatiahnutím za páčku (obr. 1), ktorá sa nachádza na boku kresla, sa nadvihne opierka nôh (obr. 2). S touto opierkou môžete následne miernym tlakom voľne pohybovať smerom dolu. Rovnakým pohybom, teda slabým tlakom vášho chrbta, možno polohovať tiež chrbtovú opierku (obr. 3). Počas vysunutie nožnej opierky a pri polohovanie chrbtovej opierky dochádza k nakloneniu sedáku pre dosiahnutie relaxačné polohy (obr. 4).

Princip polohování křesla relaxačního a křesla TV

 

Funkcie relaxačných kresiel

Relaxačné kreslá podľa modelu môžu mať niekoľko funkcií: hojdania(H), otáčania(O), vyhrievanie s vibračnou masáži(MS). Napríklad model MD-18/3-OH-MS = relaxačné kreslo otočné, hojdacia s vyhrievaním a masáži.

Hojdacie kreslo

Pohodlné kreslo s hojdacia funkcií ponúka mierny pohyb kresla dopredu a dozadu. Nejedná sa o klasické hojdacie kreslo s veľkým rozsahom hojdania. Hojdania nefunguje pri vysunutej nožnej opierke.

Otočné kreslo

Relaxačné kreslo možno otáčať v plnom rozsahu teda o 360°.

Otočné relaxační křeslo o 360 stupňů.

Vyhrievanie a vibračná masáž kreslá

Prostredníctvom ovládača si možno individuálne zapnúť vyhrievanie alebo vibračnú masáž. Vyhrievanie sa automaticky po 20-tich minútach vypne.

Ovládání u relaxačního křesla

U vibračnej masáže si nastavíte intenzitu v dvoch stupňoch, štýl vibračné masáže a zvolíte si oblasť pre masáž.

Relaxační křeslo s vibrační masáži

 

Odporúčané produkty2