Popis elektrických polohovateľných kresiel

Polohovateľné kreslá sú pohodlnejšie ako bežné kreslá a umožňujú aj polohovanie opierky nôh a operadla. Elektrické polohovanie oceníte najmä pri dlhom sedení, pretože jedným dotykom môžete polohovať kreslo v akomkoľvek smere a ono túto polohu udrží, kým ju opäť nezmeníte. Opierka chrbta a opierka nôh sa nastavujú samostatne. Elektrické polohovateľné kreslo je vhodné aj pre starších ľudí. Nielen táto veková skupina ocení možnosť elektrického nastavenia kresla hore a dole, čo uľahčuje nastupovanie a vystupovanie z kresla.

Pozor! Naša elektricky polohovacie kreslá neumožňujú vibračnej ani iné masáže!
Pozor! Kreslá s masážou NIE SÚ určená pre dlhodobé sedenie!

Čo ponúka elektrické polohovateľné kreslo

  • poloha pre jednoduché nasadanie a vysedanie
  • vlastné polohovanie chrbtovej opierky a opierky nôh
  • pohodlnosť, ktorá umožní dlhodobé sedenie a odpočinok
  • kreslo vhodné aj pre seniorov a osoby s pohybovými problémami
  • elektrické polohovanie pomocou diaľkového ovládača
  • chrbtové operadlo dostatočne dlhé na podoprenie hlavy
  • relaxačné kreslo ako luxusný doplnok pre domácnosť

Prečo je vhodné relaxačné kreslo pre seniorov?

Poloha pre uľahčenie vstávania a nasadania funguje na princípe elektrického polohovania pomocou piestu. Relaxačné kreslo si zdvihnete do požadovanej výšky a postavíte sa pred neho. Stehnami dosadnete na sedaciu časť a stisnutím tlačidla sa s Vami kreslo bude znižovať až do klasického sedu. Pre vysadanie je princíp opačný. Relaxačné kreslá s touto funkciou sú nedielnou súčasťou domácností.

Snadné nasedání a vysedání pro seniory Relaxační křeslo Nezávislé elektrické polohování křesla Relaxační poloha vleže

Prečo voliť nesynchronizované elektrické polohovanie kresla?

U polohovacieho kresla možno polohovať nožnú opierku nezávisle na chrbtovej opierke. To znamená môžete si zdvihnú len nohy a alebo sklopiť iba chrbát. Táto funkcia je veľmi dôležitá pre ľubovoľné nastavenie polohy celého kresla. Takže každý si vyberie a ľahko nastaví vlastné oblubenu polohu. Existujú aj polohovacie kreslá so synchronizovaným polohovaním, to znamená, že si polohuje chrbát a nohy súčasne. Nedocielite len polohy kedy máte zdvihnutej nohy a chrbát rovno.

Montáž koliesok pre pojazdné polohovacie kreslo

Všetky polohovacie kreslá sa štandardne dodávajú iba so zadnými kolieskami, ktoré sú však určené len pre ľahšiu manipuláciu. Predná časť je pevná pre zabezpečenie stability kreslá počas sedenia a polohovanie. V prípade záujmu ponúka naša firma montáž nových koliesok, to znamená celkom 4 kolieska, kedy vpredu sú 2 s brzdou a vzadu sú 2 bez brzdy. Kolieska svojím priemerom 50mm zaistí plynulý pohyb kresla so sediacou osobou. Brzdy na predných kolieskach sú z dôvodu stability počas sedenia, aby sa Vám kreslo nešmýkali. Navyše sú namontované špeciálne podpery a prípravky, aby bola zabezpečená stabilita počas polohovania.

Po namontovaní prídavných koliesok sa nadvihne kreslo o cca 5cm. U menších postáv môže dôjsť k situácii, kedy sa v sede nohami nedotknete podlahy.

Přídavná kolečka pro polohovací křesla

Podpory při nasedání a vysedání Kolečka pro polohovací křeslo